Palety drewniane – jak je wykorzystać w domu i ogrodzie?

Przeglądasz czasem zdjęcia mebli z palet w sieci? Zerkasz do ogródka sąsiadów i widzisz tam piękne zestawy wypoczynkowe? I Ty też możesz takie mieć. I to niewielkim kosztem. Wystarczy, że skusisz się na bardzo dziś popularne, proste i trendowe rozwiązanie, jakim są drewniane palety. Poniżej omawiamy plusy mebli z palet i podrzucamy kilka super pomysłów.

 

Drewniane palety – liczne sposoby wykorzystania

Europalety są najczęściej wykorzystywane w transporcie mebli, żywności i innych towarów. Są doskonałym wyborem do magazynowania towarów, gwarantując przewiew i zabezpieczenie od brudnego czy wilgotnego podłoża. Od niedawna jednak podbijają również nasze serca w roli wyjątkowo pięknych i pomysłowych mebli

Ilość sposobów, na jakie można wykorzystać palety, wydaje się nieskończona, szczególnie jeśli się rozejrzymy po różnych blogach internetowych. Wcześniej jednak odpowiemy na pytanie, jakie są najważniejsze plusy robienia lub kupowania mebli z palet.

drewniane palety

 

Dlaczego warto mieć meble z palet?

 

Zapewniają oszczędność

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się chodzić po sklepach meblowych, podziwiać piękne zestawy i śpiesznie odchodzić na widok ich cen. Wykonując samodzielnie meble z palet, zyskujesz dużą oszczędność. Jedna europaleta kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, a pomysły na zastosowanie są ograniczone właściwie tylko Twoją kreatywnością. 

 

Nie wymagają umiejętności stolarskich

Aby wykonać meble z palet, nie musisz mieć w tym kierunku wielkiego talentu. Sposób montażu mebli z palet jest banalnie prosty, dzięki czemu już z wykorzystaniem zaledwie kilku narzędzi możesz zupełnie odmienić swoje wnętrze. Po stworzeniu całej konstrukcji wystarczy zaledwie kilka poduszek lub lampek i innych akcesoriów, by stworzyć mebel, jakiego potrzebujesz!

 

Są sposobem na spędzenie czasu

Jeśli nie lubisz wolnego czasu spędzać bezczynnie, robienie mebli z palet może okazać się Twoim nowym hobby. Tworząc eleganckie narożniki, kwietniki, półeczki i inne przedmioty, możesz pożytecznie spożytkować wolne godziny i praktycznie wyposażyć nawet cały swój dom i ogród. 

 

Mają dużą wytrzymałość

Waga pojedynczej palety np. w Industri Palety oscyluje w okolicach 25 kg, a wytrzymałość może sięgać nawet do 1500 kg. To prawdopodobnie dużo większa wytrzymałość, niż w przypadku klasycznych mebli dostępnych w salonach. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że meble z palet zazwyczaj odznaczają się dużo większą żywotnością – nie są wykonane ze sklejki, więc nie ulegną m.in. rozwarstwieniu. 

 

Gwarantują wyjątkowy wystrój

Jeśli lubisz lekkie wnętrze o wakacyjnym charakterze, na pewno polubisz meble z palet. Wystarczy zaledwie farba w ulubionym kolorze lub bejca i kilka dodatków, by szybko stworzyć piękny mebel na lata. Co najlepsze, jeśli nie masz ochoty poświęcać czasu na samodzielne zbijanie mebli, zawsze możesz kupić gotowe zestawy, jak również zakupić materiały od firm zajmujących się produkcją palet

 

Wyjątkowe pomysły na meble z palet

Tak jak już mówiliśmy, pomysłów na wykorzystanie palet jest mnóstwo. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

Przekonaliśmy się już, że europalety to wyrób stworzony do zadań specjalnych. Skutecznie zabezpiecza przewożone towary, a także może stanowić doskonałą alternatywę dla nierzadko kosztownych zestawów meblowych. To, co z nich stworzysz, jest ograniczone właściwie tylko Twoją wyobraźnią. Mnóstwo inspiracji znajdziesz także w sieci.