Paleniska pasujące do nowoczesnego ogrodu – na jaki model warto się zdecydować?

Elegancki i zadbany ogród to priorytet każdego właściciela domu. Niestety aranżacja własnego ogrodu to niekiedy bardzo trudne zadanie. Chcielibyśmy, aby ogród prezentował się idealnie pod każdym względem, jednak nie zawsze wiemy jak ocieplić i dopełnić to miejsce. Obecnie jednym z popularnych elementów, które są bardzo często wybierane do ogrodów to paleniska ogrodowe. Szeroka oferta tego typu palenisk to ogromna szansa na to, że ogród zostanie urządzony w nowoczesnym i niepowtarzalnym stylu.

Jakie rodzaje palenisk wyróżniamy?

Nowoczesny wystrój to określenie, które znajduje zastosowanie nie tylko w domach, czy mieszkaniach, ale również ogrodach. Chcąc dopełnić ogród, szukamy czegoś, dzięki czemu miejsce to stanie się zupełnie inne, niż dotychczas. Ponadto często zależy nam na aranżacji, która sprawi, że ogród będzie przede wszystkim nowoczesny i nietuzinkowy.

Wyróżniamy wiele rodzajów palenisk, które można wybrać do swojego ogrodu. Paleniska ogrodowe w sklepach zazwyczaj dzielimy na paleniska gazowe, kosze paleniskowe, kominki ogrodowe, paleniska żeliwne itp. Oczywiście mają one także różne kształty i wielkości, co ma ogromne znaczenie podczas urządzania ogrodu. Ważne jest, aby palenisko, na jakie się zdecydujemy, było dobrze dopasowane nie tylko do aranżacji, ale także naszej wygody i wymagań.

Jakie paleniska będą pasować do nowoczesnego ogrodu?

Każde palenisko ogrodowe ma swój urok. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie paleniska będą pasować do ogrodu urządzonego w nowoczesnym stylu. Aby wybrać palenisko, które idealnie wpasuje się w nasz piękny i niepowtarzalny ogród, należy wiedzieć, które z nich będą w tym przypadku najlepsze.

Do palenisk, które idealnie wpasują się w każdy nowoczesny ogród zaliczamy:

PALENISKO OGRODOWE LANDMANN

Ten rodzaj paleniska charakteryzuje się przede wszystkim wyjątkowym, a zarazem ciekawym wyglądem. W przypadku tego paleniska zachowana została prostota, jednak pomimo tego ogród wciąż zachowa nowoczesny charakter. Palenisko to jest odporne na warunki zewnętrzne, co z pewnością wpłynie jego trwałość. Zachowane zostały tutaj także wszelkie zasady bezpieczeństwa. Siatka chroniąca przed iskrami oraz stabilność to najważniejsze kwestie, jeżeli chodzi o bezpieczne i przyjemne spędzanie czasu w ogrodzie.

KOMINEK OGRODOWY ZE STALI CORTEN

Palenisko w formie kominka to bardzo popularne rozwiązanie, które można spotkać w wielu nowoczesnych ogrodach. Palenisko to cechuje się dużymi rozmiarami, co sprawi, że będzie ono widoczne w naszym ogrodzie. Często wielkość paleniska ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o aranżację ogrodu, zwłaszcza gdy powierzchnia ogrodu jest duża. Palenisko takie poza tym, że emituje dużo ciepła, umożliwia również przyrządzanie potraw. Wysoka jakość stali, z której zostało wykonane palenisko sprawia, że jest ono odporne na wszelkie warunki atmosferyczne.

GAZOWE PALENISKO OGRODOWE Z KAMIENIAMI LAWY

Palenisko to powinno się znaleźć w każdym nowoczesnym ogrodzie, gdyż jest ono świetnym uzupełnieniem takich właśnie miejsc. Ciepło płynące z takiego paleniska pozwoli na spędzenie chłodniejszych wieczorów za zewnątrz, dzięki czemu dłużej będziemy mogli cieszyć się urokliwym sezonem jesiennym. Ogrzewacz ten działa wyłącznie po podłączeniu do niego gazu. Należy zwrócić uwagę, że korzystanie z takiego paleniska jest bezpieczne z uwagi na specjalne zabezpieczenia chroniące przed niekontrolowanym ulatnianiem się gazu.

KOSZ PALENISKOWY Z POKRYWĄ

Palenisko w kształcie kosza to idealna propozycja dla osób chcących nie tylko dopełnić swój nowoczesny ogród, ale również liczących na możliwość przygotowania pysznych przekąsek. Kosze paleniskowe z funkcją grillowania posiadają specjalną pokrywę, która zabezpiecza przygotowywane potrawy. Pokrywa ta chroni także otoczenie przed wydostawaniem się iskier, które mogą pojawić się podczas palenia ogniska. Palenisko wykorzystuje się również w celu ogrzania oraz oświetlenia. Dzięki niewielkim rozmiarom kosz paleniskowy można przenosić w dowolne miejsce, przewozić, a także schować w momencie, kiedy nadejdzie zima.

PALENISKO OGRODOWE GWIAZDY i KSIĘŻYC

Jeżeli chcemy ocieplić nasz ogród lub taras w czasie jesiennych wieczorów dobrym rozwiązaniem, będzie palenisko, które po rozpaleniu rozświetli miejsce, w którym się znajdujemy. Palenisko posiada specjalne motywy, które jeszcze bardziej umilają czas spędzony w nowoczesnym ogrodzie. Oprócz wyjątkowego rozświetlenia można cieszyć się również przepysznymi potrawami, ponieważ palenisko to jest przystosowane także do grillowania.