Odzież do pracy w ogrodzie

Znajomość przepisów BHP prowadzi nas do wniosku, że nawet w tak z pozoru prostych i bezpiecznych pracach jak te w ogrodzie należy posiadać odpowiednie wyposażenie. I nie chodzi tutaj tylko o motykę czy grabki będące na wyposażeniu większości przydomowych ogródków. Bardziej chodzi o to jak jak korzystamy z wolnego czasu w ogródku podczas pracy. Czy mamy odpowiednią odzież, która pozwoli nam na nieskrępowaną prace w ogrodzie? Czy posiadamy dobrej jakości buty, które pozwolą nam uniknąć poślizgnięcia się na śliskim kamieniu? Zasadniczo większość działkowiczów w swoim ogródku “grzebie” w ubraniu quasi-roboczym co oznacza zazwyczaj niezbyt odpowiednie ubranie w stosunku do wykonywanej pracy.

A w co powinniśmy być ubrani podczas prac w ogrodzie? Przede wszystkim w długi rękaw – zarówno nasza bluza jak i nogawki w naszych spodniach powinny zakrywać każdy skrawek skóry. Najgorzej jest bowiem skaleczyć się i dodatkowo zanieczyścić ranę brudną ziemią. Kryją się tam groźne zarazki i pasożyty, które mogę potem spowodować znaczne problemy zdrowotne. Do tego ubrani w pełen rynsztunek chronimy skórę przed otarciami. Jednak najważniejsze w pracy w ogrodzie są wygodne i dobrze zabudowane buty. Muszą one stabilizować stopę i powodować bardzo dużą sztywność w kostce. Dzięki temu unikniemy w prosty sposób problemów podczas poślizgnięcia się a dodatkowo będziemy mogli chodzić po rozmokłej ziemi i grząskim terenie.

bhpJednak gdzie można kupić takie artykuły BHP? Przede wszystkim w internecie. Znajdziemy tam wiele sklepów, które obecnie oferują szeroki wybór różnego typu odzieży czy butów, które przydadzą się nam w wielu pracach w ogródku. Z tego powodu opłaca się prowadzić zakupy właśnie w takich miejscach. Raz że cena jest zazwyczaj niższa niż w sklepach stacjonarnych a dodatkowo mamy możliwość dokładnego przejrzenia oferty, która jest dodatkowo większą niż w przypadku zwykłych sklepów stacjonarnych. Dlatego rekomendujemy dobrze zaopatrzyć się w tego typu produkty i cieszyć się pracami w ogrodzie.