Jak szybko rozwija się roślina po dodaniu biostymlulatora?

Każda osoba zajmująca się uprawą roślin dobrze wie, jak wiele pracy wymaga ich hodowla. Rolnicy, sadownicy, jak i hobbyści poszukują rozwiązań, które ułatwią ich codzienną, nieraz bardzo ciężko pracę. Czasem zdarza się, że mimo dużego wysiłku i odpowiedniej dbałości o uprawiane rośliny, uzyskiwane plony są poniżej oczekiwań. W takiej sytuacji warto sięgnąć po rozwiązania, które niwelują problem ze słabym wzrostem roślin i sprawią, że zbiory będą zadowalające. Okres wegetacji u roślin to czas, kiedy są one niezwykle narażone na wszelkiego rodzaju negatywne oddziaływanie czynników biotycznych i abiotycznych. W tym czasie rośliny często słabną, a ich kondycja i stan się pogarszają.

Wysokie plony – czy jest na to skuteczny sposób?

W rolnictwie niezwykle istotne jest, aby uprawy dawały obfite plony. Bardzo ważne jest również, aby hodowane rośliny były zadbane i zdrowe. Marzeniem każdego rolnika są wysokie rośliny, które szybko rosną i bezproblemowo przechodzą okres wegetacji. Rozwiązaniem, które staje się coraz bardziej powszechne i pożądane w sektorze przemysłowym, są biostymulatory. Środki stymulujące wzrost roślin są w pełni bezpieczna dla środowiska, przyrody, jak i człowieka. Biostymulatory pozytywnie wpływają na rośliny – wzmacniają je, dzięki czemu stają się silniejsze i zdrowsze. Rozwiązanie to zyskuje coraz większe grono zwolenników i nic w tym dziwnego – biostymulatory są niezwykle skuteczne i pozwalają na uzyskanie wysokich roślin, które równoznaczne są z obfitymi zbiorami. 

Biostymulator – na jakiej zasadzie działa?

Biostymulatory są wysokowydajne, organiczno-mineralne i służą jako niezwykle skuteczny stymulator wzrostu roślin. Preparaty swoje działanie zawdzięczają mikrobiologicznemu przetwarzaniu torfu nizinnego i składają się wyłącznie z naturalnych i ekologicznych surowców. Biostymulatory w swoim składzie zawierają cały szereg odżywczych składników, które pozytywnie wpływają na rozwój roślin. Są to między innymi kwasy huminowe i fulwowe, mikro oraz makroelementy, naturalne witaminy, fitohormony, jak i l-aminokwasy. Preparaty posiadają również pożyteczne grzyby z rodzaju trichoderma, które zasiedlają strefę korzeniową i mają bezpośredni wpływ na rozwój systemu korzeniowego rośliny, jak również chronią ją przed czynnikami chorobotwórczymi.

ekologiczny biostymulator wzrostu roślin

Biostymulatory zawierają zatem bogactwo naturalnych składników, które uaktywniają absorpcję substancji odżywczych, poprawiają działania mikroflory glebowej, jak również aktywują syntezy białek, węglowodanów i witamin. Preparaty stymulują wzrost i rozwój roślin, przyspieszają proces ukorzeniania, jak również dojrzewania rośliny. Biostymulatory pozytywnie wpływają na wzrost odporności upraw na stres termiczny oraz stymulują je po zabiegach z użyciem środków ochrony roślin. Specjalistyczne środki obniżają możliwości wchłaniania przez rośliny metali ciężkich i co najważniejsze – niezwykle skutecznie zwiększają i poprawiają jakości plonów. Biostymulatory pozwalają na zmniejszenie kosztów produkcji, a wszystko dlatego, że dzięki nim zmniejszone jest zapotrzebowanie na tradycyjne nawozy, dotychczas stosowane. Większość preparatów posiada zezwolenie do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Biostymulatory są zatem nieinwazyjnym rozwiązaniem, mające niezwykle skuteczny i pozytywny wpływ na rośliny. 

Biostymulatory – na jakie rośliny można je stosować?

Obecnie oferta preparatów stymulujących wzrost roślin jest niezwykle szeroka. W sklepach ogrodniczych dostępne są biostymulatory praktycznie do każdego rodzaju i gatunku roślin. Dzięki temu każda osoba może wesprzeć swoje uprawy i uzyskać bogate plony. Biostymulatory roślin przeznaczone są między innymi do: zbóż ozimych i jarych, roślin oleistych i kukurydzy, warzyw i roślin okopowych, roślin sadowniczych i ogrodowych, jak również roślin hodowanych w domu i ogrodzie. Rozbudowana oferta pozwala każdemu klientowi na dobranie preparatu odpowiednio do własnych potrzeb. Warto zatem skorzystać z biostymulatorów, dzięki którym rośliny rosną zdrowo, szybko i obfitują w pokaźne plony.